Снимка Туитър, Tennis TVПоследният им сблъсък бе на полуфинала на US

...

Даниил Медведев е следващото предизвикателство пред Григор Димитров.

Снимка Туитър, Tennis TV

Последният им конфликт бе на полуфинала на US Open през 2019-а, когато Медведев стигна до първия си „ мейджър “ край след 7-6(5), 6-4, 6-3.

Световният №2 Даниил Медведев е идващото предизвикателство пред Григор Димитров. Напълно съгласно упованията поставеният под №1 на Мастърса в Синсинати стартира присъединяване си с безапелационна победа.

Само 59 минути бяха нужни на руснака, с цел да стигне до успеха с 6-2, 6-2 над Макензи Макдоналд, предава tenniskafe.com.

Медведев трябваше да отразява брейкбол в първия си сервис гейм, само че оттова насетне откри ритъма си и изцяло доминираше над финалиста от шампионата във Вашингтон. Серията му стигна до пет следващи гейма преди да изпита леки усложнения, сервирайки за сета. Макдоналд имаше три брейкбола при 5-2, само че руснакът нямаше желание да губи ненужно време и в последна сметка обърна гейма.

В началото на втората част Макдоналд като че ли към този момент не вярваше в възможностите си за триумф. Медведев завоюва първите четири гейма като в тях загуби единствено една точка. Отново лека разконцентрация докара до два следващи гейма за международния №64, само че нов пробив в интерес на любимеца значеше 5-2, след което още първият мачбол бе осъществен.

Осминафиналът сред Медведев и Димитров би трябвало да се изиграе в четвъртък като към момента няма стратегия. Това ще бъде четвърти мач посред им като досега руснакът е спечелил 2. Григор надви в първия – на четвъртфинал на Куинс Клъб през 2017-а. Впоследствие Медведев взе реванш във Вашингтон няколко седмици по-късно.

„ Той победи двама доста положителни противници, доста тежък противник, играл съм с него на полуфинал в Големия шлем, което споделя доста. Трябва да дам най-хубавото си, с цел да победя, уповавам се да го направя “, разяснява Медведев във връзка с идващия си мач.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.